„Cztery pory roku na Pojezierzu Krajeńskim” w kadrach Łukasza Gwiździela

Dodane 15 listopada 2021

Wtorkowe popołudnie 9.11.2021r. zgromadziło w sępoleńskiej bibliotece miłośników fotografii dzikiej przyrody. Wszystko to za sprawą wernisażu wystawy Łukasza Gwiździela  pn.: „Cztery pory roku na Pojezierzu Krajeńskim”. 

Na wystawie autor zaprezentował 20 sztandarowych kadrów podsumowujących jego dziesięcioletnią przygodę z fotografią. Spotkanie dopełniła prezentacja multimedialna, dokumentująca warsztat pracy fotografa.

Łukasz Gwiździel to leśnik i fotograf przyrody, który swoją pasję odkrył dziesięć lat temu.  Pracownik Nadleśnictwa Lutówko, pochodzący z Orzełka w gminie Kamień Krajeński, lecz mieszkający w Debrznie. Jest  laureatem licznych prestiżowym nagród w dziedzinie fotografii: m.in. jego kadr „Zielony dzięcioł” został wyróżniony w międzynarodowym  konkursie Wildlife Photographer of the Year i można go  oglądać na wystawie w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.  Natomiast za zdjęcie „Starcie żurawia z bielikiem” odebrał GRAND PRIX  konkursu organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”

Wystawę w bibliotece można zwiedzać do końca listopada. Zapraszamy!

Wernisaż zorganizowano w ramach projektu „Biblioteczny niezbędnik” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |