„Pałace i dwory gminy Sępólno Krajeńskie” na do widzenia

Dodane 22 listopada 2021

Piętnastego listopada w siedzibie Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie autorskie z wybitnym regionalistą Leszkiem Skazą. Pretekst do spotkania był wyjątkowy, bo to i wydanie „Pałaców i dworów gminy Sępólno Krajeńskie”, i zakończenie wyjątkowej serii wydawniczej, jaką były Krajeńskie Zeszyty Historyczne. W poniedziałkowe popołudnie mieliśmy okazję porozmawiać o całej serii, składającej się z ponad 20 wyjątkowych pozycji, o największych wydawniczych osiągnięciach i trudnościach oraz, co zrozumiałe, o dworach i pałacach w gminie Sępólno. Najnowsza książka badacza niewątpliwie stanowi znakomite opracowanie dziejów tych obiektów. Co ciekawe, oprócz opisów pałaców i dworów znajdziemy w niej również rozważania na temat zamku w Sępólnie. Leszkowi Skazie i uczestnikom dziękujemy za możliwość spotkania się i dyskusji. Przy okazji warto wspomnieć, że dzieło historyka można nabyć między innymi w księgarni przy sępoleńskiej bibliotece.