Pogodowa anomalia w Klubie Podróżnika

Dodane 2 grudnia 2021

W ostatnich dniach zacinało śniegiem – zrobiło się już zupełnie zimowo, chociaż to wciąż jesień. Ale w poniedziałek 29 listopada w sępoleńskiej bibliotece mieliśmy do czynienia z prawdziwą pogodową anomalią. Stało się tak za sprawą Elżbiety Skibińskiej, która na spotkaniu w ramach Klubu Podróżnika zabrała obecnych na wycieczkę do Włoch. I niby była to wycieczka wirtualna, lecz przepyszne tiramisu, piękne fotografie wykonane wakacyjną porą i pogoda ducha bijąca od uczestników spotkania sprawiły, że duch Italii był tego dnia i w tym miejscu autentycznie wyczuwalny. W czytelni rozbrzmiewały dźwięki włoskiej muzyki, tematem rozmów były słoneczny Rzym, Capri na Capri, słynne lody z San Gimignano… Czy czegoś zabrakło? Może prawdziwie południowego słońca za oknem. Chociaż mimo przygnębiającej szarugi i tak opuszczaliśmy bibliotekę naładowani pozytywną energią!