Ilustrowana podróż po dziejach Sępólna z Łukaszem Jakubowskim

Dodane 28 kwietnia 2022

W poniedziałek i wtorek (25-26 kwietnia) w sępoleńskiej bibliotece odbyły się spotkania promujące książkę „Sępólno Krajeńskie – ilustrowana podróż przez wieki”.Autorem książki jest historyk i pracownik książnicy, Łukasz Jakubowski. Pierwszego dnia spotkał się on z dorosłymi miłośnikami historii lokalnej, natomiast drugiego – z dziećmi i młodzieżą z sępoleńskich szkół. W obydwu spotkaniach wzięło łącznie udział 200 osób – na frekwencję nie można zatem było narzekać. Tyle samo książek zostało w tych dniach rozdanych. Każdy, kto odwiedził wówczas bibliotekę, wrócił do domu z pięknym, pachnącym nowością egzemplarzem publikacji.

Spotkania z autorem przebiegały dwojako. To z nich, które odbyło się dla dorosłych, miało formę rozmowy. Prowadził ją znany i ceniony regionalista Leszek Skaza. Nazajutrz do biblioteki zawitali uczniowie sępoleńskiego liceum oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Tym razem autor książki sam przeprowadził ze swoimi gośćmi pogadankę na temat dziejów miasta, lokalnej historiografii, tworzenia publikacji. Szóstoklasistom z podstawówki zostało to po części zaprezentowane w przystępnej formie emocjonującego quizu w aplikacji Kahoot.

„Sępólno Krajeńskie – ilustrowana podróż przez wieki” to 260 stron niezwykłych ilustracji i map oraz ciekawych informacji na temat przeszłości stolicy powiatu sępoleńskiego. Ogromne zainteresowanie publikacją dowodzi, że jest to zagadnienie bliskie sercu wielu obecnych i byłych mieszkańców miasta nad Sępolną.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |