Tydzień, który trwał 10 dni

Dodane 20 maja 2022

W ciągu 10 dni, z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  oddział dla dzieci i młodzieży naszej biblioteki odwiedziło ponad 250 przedszkolaków
i uczniów klas I-VI SP. Był to wyjątkowy okres, w którym czytelnicy mogli poznać bibliotekę od kuchni.

Niecodziennie bowiem można zakraść się do bibliotecznego magazynu, gdzie regały sięgają sufitu, czy znaleźć się po drugiej stronie lady. Największą popularnością cieszyły się zajęcia pn. „Książka, biblioteka informacja – czyli wiedza na wyciągnięcie ręki”. Uczestnicy mieli okazję poznać bardzo wyjątkowe książki z naszych zbiorów. Były to książki mówione, harmonijki, z odgłosami, książka – gąbka, książka pluszak, a także pisana alfabetem Braille’a z sensorycznymi ilustracjami. Nie zabrakło również naszej najmniejszej książki, którą można zamknąć w dłoni, i tej, która waży ponad 10 kg.

Młodsi poznali przygody Kici Koci w bibliotece, legendy polskie dzięki zabawie w teatr kamishibai oraz serię o „Złym Kocurku”, która stanowiła punkt wyjścia do rozmów o tym,  czego nie może zabraknąć w książce, oraz do stworzenia własnych opowiadań.

Starsi poznali najnowsze bestsellery młodzieżowe, wybrali się na wirtualne wycieczki z „Nelą małą reporterką” oraz samodzielnie, korzystając z katalogu on-line, wyszukali wskazane pozycje. Biblioteczny układ książek od dziś nie stanowi dla nich wyzwania! Wszystko zakończyliśmy wesołą zabawą w kodowanie kotka i robota, nie zabrakło też sesji z grami planszowymi.

W tym miejscu wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom chcielibyśmy gorąco podziękować za kwiaty i samodzielnie stworzone laurki
z okazji naszego święta. Pamiętajcie – drzwi biblioteki są dla Was zawsze otwarte!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |