Bienvenue au „Café de Paris”

Dodane 22 lutego 2012

15 lutego 2012 r. w czytelni dla dorosłych sępoleńskiej biblioteki zgromadzili się wszyscy Ci, którzy chcą się nauczyć języka francuskiego, aby w krótkim czasie móc się nim posługiwać na co dzień.

Już wystrój sali wprowadził nas w odpowiedni nastrój: flaga francuska, godło, plakaty przedstawiające najbardziej znane zabytki stolicy Francji: Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Moulin Rouge, Łuk Triumfalny, piramida przed Luwrem oraz ekspozycja książek dotyczących francuskich regionów, przewodniki turystyczne, książki biograficzne poświęcone znanym ludziom kultury i sztuki tego państwa, a także takty urokliwych piosenek w wykonaniu takich znakomitości jak Mireille Mathieu, Edith Piaf, Charles Aznavour, Dalida, Gilbert Becaud, Michel Delpech, które już od progu witały gości „Café de Paris”.

Przewodnikiem po Francji była Pani Iwona Lewandowska, która doskonale sprawdziła się w tej roli. Zaprezentowała krótką historię języka francuskiego i Francji, wprowadziła gości w klimat francuskiej kultury i obyczajów. Natomiast za sprawą pokazu multimedialnego uczestnicy odbyli wirtualną podróż po najpiękniejszych regionach i miejscach Kraju Franków, podziwiając architekturę i zabytki.

Organizatorzy nie zapomnieli również o przyjemnościach kulinarnych. Można było degustować specjały kuchni francuskiej: le fromage, la baguette, le café et le vin, które to znalazły pełne uznanie zebranych.

W tak miłej atmosferze, Pani Iwona przedstawiła kursantom program nauczania, tego pięknego lecz trudnego języka. Lekcje francuskiego odbywać się będą w każdą środę o godzinie 18:30 i trwać będą do czerwca.

Spotkanie zakończyło się projekcją najnowszego filmu Woody’ego Allena „O północy w Paryżu” – film, który w pełni oddaje klimat i piękno tego miasta. Pokazuje Paryż jako artystyczną stolicę, która wciąż inspiruje.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |