Zapraszamy na „historyczny” spacer po Sępólnie!

Dodane 9 sierpnia 2022

Stowarzyszenie Trzecie Miejsce i nasza biblioteka mają przyjemność zaprosić Was na wspólny spacer po Sępólnie. Spacer tematyczny, bo śladami historii miasta.

Startujemy sprzed Centrum Aktywności Społecznej, gdzie będziemy mogli zacząć z wysokiego c. Obok wiodła przecież droga z nieopodal usytuowanej synagogi na kirkut! Następnie przejdziemy wzdłuż jeziora, przy dawnym browarze Luxa, w stronę mostu, który również ma ciekawą historię… Kolejnym przystankiem na trasie będzie Pomnik Wdzięczności – Chrystusa Króla przy starym cmentarzu i lasku strzeleckim. Stamtąd rzucimy okiem w kierunku willowej ulicy Kościuszki i ul. Młyńską udamy się na Plac Wolności. Tam usiądziemy na ławce lub schodach i opowiemy sobie i o dawnym kościele ewangelickim, i o okolicznych kamienicach. Opowiadaniu będzie towarzyszyć prezentacja materiałów z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej. W archiwum znajduje się mnóstwo pocztówek, zdjęć i map, które pozwolą nam zobaczyć miasto i mijane na trasie obiekty takimi, jakimi były przed laty.

Przewodnikiem po dawnym Sępólnie będzie Łukasz Jakubowski – bibliotekarz, archiwista społeczny i popularyzator historii lokalnej.

Do wspólnego zwiedzania zapraszamy 17, 18 i 19 sierpnia o godz. 16:00. Każdy ze spacerów będzie trwał około 60 minut.

Uwaga – na spacery obowiązują zapisy! Zapisów dokonuje się, wysyłając wiadomość e-mail na adres lukasz.jakubowski@biblioteka-sepolno.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko osoby/osób, które chcą wziąć udział w wydarzeniu oraz datę spaceru, w którym zamierzają uczestniczyć (17, 18 lub 19 sierpnia). Osoba zapisująca się na wydarzenie otrzyma wiadomość zwrotną z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją, że ze względu na brak miejsc rezerwacja nie została dokonana. Rezerwacji można również dokonać osobiście w siedzibie biblioteki (ul. Wojska Polskiego 22) lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer (52) 388 02 20.Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w spacerze wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji w regulaminie wydarzenia: regulamin

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów 10-lecia Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej. Prosimy śledzić stronę www i media społecznościowe biblioteki, gdzie będziemy zamieszczać informacje o innych działaniach w ramach jubileuszu. A sporo jeszcze przed nami…  Zapraszamy, dajcie się zaskoczyć własnemu miastu!

Zadanie w ramach projektu „Dziesięć na sześć”, realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce, a finansowanego przez gminę Sępólno Krajeńskie.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |