FERIE ZIMOWE NA PÓŁMETKU

Dodane 22 lutego 2012

„Nie taka zima straszna… jak potrafisz się nią cieszyć!”

Pod takim hasłem przebiegają tegoroczne ferie zimowe w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Dzieci udowodniły, że „nie taka zima straszna” jak o niej mówią. Z radością lepiły bałwany, chodziły na zimowe spacery i sesje zdjęciowe. Ogromną niespodzianką cieszył się cykl artystycznych szaleństw na świeżym, mroźnym powietrzu. Wspólne tworzenie śnieżnej galerii sztuki, czyli rzeźbienie w śniegu groźnych krokodyli, a wszystko to za sprawą filmu pt. „Krokodyle z przedmieścia”, który mogły oglądać w kawiarni na sępoleńskim molo. Codziennie na naszych uczestników czekają nowe zadania, mnóstwo wrażeń, zabaw plastycznych i wiele przygód.

Nowym wyzwaniem dla uczestników ferii zimowych w bibliotece stała się Krajna ARENA. Dzieci wspinały się tam po ścianie i grały w unihokeja. Ta dyscyplina sportu zyskała duże powodzenie nie tylko wśród chłopców. Z zacięciem o „bramkę” walczyły dziewczęta. Zajęcia sportowo – rekreacyjne odbywały się pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów: Pani Aleksandry Goldyszewicz i Pana Sławomira Gołąbka.

Dla odważnych szukających wrażeń frajdą była wspinaczka ściankowa. Ku naszemu zdziwieniu bohaterem tej dziedziny sportu stał się nasz najmłodszy uczestnik Patryk, który wykazał się odwagą, niezwykłą zwinnością i sprytem. Jak zawodowy alpinista najszybciej pokonał wspinaczkową ściankę.

Jak cieszyć się zimą? O tym możecie przekonać się jeszcze przez najbliższy tydzień…

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |