FERIE W BIBLIOTECE

Dodane 29 lutego 2012

Aby móc cieszyć się zimą, należy jeść dużo witamin, dlatego drugi tydzień ferii zimowych w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim rozpoczęliśmy „zdrowo i kolorowo”. Jedliśmy dużo marchewki, jabłek, kiwi, pomarańczy, winogron itp.

We wtorek po raz drugi dzieci miały możliwość skorzystania z oferty w nowo wybudowanym obiekcie sportowo – rekreacyjnym, czyli na Krajnie ARENA. Oprócz ściany wspinaczkowej dzieci miały możliwość zagrania w unihokeja oraz sprawdzenia się podczas gry w koszykówkę i piłkę nożną. Środa również obfitowała w niesamowite przeżycia, gdyż całą grupą wybraliśmy się do Centrum Kultury i Sztuki na występ kabaretu „Rach ciach” z Kęsowa. Spektakl stał się inspiracją do kolejnej zabawy teatralnej, która pobudziła dziecięcą wyobraźnię. Przenieśliśmy się do Krainy Smokolandii, gdzie smoczym harcom towarzyszyły gry i zabawy cieszące się największą popularnością wśród dzieci np. smocze oczko, kalambury, malowanie smoków itp.

Na zakończenie ferii zaprosiliśmy uczestników w „podróż” do krainy Kwitnącej Wiśni, gdzie zaznajomili się z językiem i obyczajami panującymi w Japonii. Dzieci uczyły się również pisania i wymowy w tym języku. Miały też okazję przymierzyć oryginalne kimona oraz spróbować swych sił w rysunku mangowym i origiami – sztukach plastycznych charakterystycznych dla tego kraju.

Mamy nadzieję, że ferie zimowe w bibliotece dały dzieciom dużo radości, wypoczynku i napełniły je energią na pozostałe miesiące nauki w szkole. W bibliotece zaś czeka na nie wiele ciekawych imprez i spotkań, na które serdecznie zapraszamy.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |