Biblioteka przyjazna maluchom

Dodane 14 marca 2012

W lutym br. Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim rozpoczęła muzyczną zabawę dla najmłodszych. Dzieci wspólnie z rodzicami śpiewały piosenki i tańczyły. Poznawały podstawowe terminy muzyczne, instrumenty takie jak gitara, bębenek, grzechotka, dzwonki, itd. Hasło zajęć brzmi Naucz mnie przez zabawę i w taki właśnie sposób dzieci spędzały poniedziałkowe popołudnia.

Zabawy muzyczne przygotowała i prowadziła Anna Górniak, która grała na gitarze śpiewając piosenki z repertuaru dziecięcego. W marcu rozpoczniemy drugą część tego cyklu pt. Coś z niczego czyli zabawy plastyczne, na które serdecznie zapraszamy.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek dla milusińskich. Co tydzień, w środę, w czytelni dla dzieci odbywa się Wieczorynka w bibliotece.

Na spotkania z bohaterami dobranocek i najpopularniejszych bajek przychodzą rodzice wraz ze swymi pociechami. Wspólnie oglądają bajki wyświetlane z przezroczy na dużym ekranie. Po każdym seansie na dzieci czekają dodatkowe atrakcje w formie kolorowanek i zabaw ruchowych.

Spotkania z bajką na ekranie dodatkowo inspirują naszych czytelników do wspólnego czytania w domu lub w bibliotece. Wychodząc, dzieci zawsze mają „pod pachą” tomy wypożyczonych książeczek.

 

„Naucz mnie przez zabawę” – Zajęcia prowadzone będą w 3 cyklach po 4 spotkania

1. Spotkanie z muzyką

2. Coś z niczego – zabawy plastyczne

3. Mali ODKRYWCY – wokół czterech żywiołów

 

Naucz mnie przez zabawę

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicz w Sępólnie Krajeńskim zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia pn. „Naucz mnie przez zabawę”. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu – w poniedziałek w godz. 16:00 – 17:30.

Poprzez wspólną zabawę dzieci będą miały okazję nauczyć się wielu ważnych umiejętności oraz spotkać się z rówieśnikami. Zajęcia składać się będą z trzech cykli, które mają formę zajęć muzycznych, plastycznych i odkrywczych.

Celem tych zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych, rytmicznych, a przede wszystkim poznawanie różnorodnych form wyrażania muzyki.

Chętnych do udziału w zajęciach prosimy o zgłoszenie w oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicz w Sępólnie Krajeńskim lub telefonicznie 52 388 02 20

Wieczorynka w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy „małych i dużych” na cotygodniowe, godzinne spotkania z bajką na dobranoc. W czasie wieczorów będziemy wspólnie oglądać i czytać bajki. Dzieci będą miały też możliwość przedstawienia na rysunkach swoich ulubionych postaci z prezentowanych historyjek.

W każdą środę od godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim na: „Wieczorynkę w Bibliotece”.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , , |