TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2012

Dodane 20 marca 2012

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, ul. Wojska Polskiego 22 zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2012”, do której przyłączyła się nasza biblioteka. Kampania ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z Internetu.

W ramach akcji biblioteka organizuje:

• Turniej „Rozgrzewka przed Euro 2012” odbędzie się 26.03.2012 r. o godzinie 17:00 w Czytelni dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Sępólnie Kraj. Do udziału w turnieju zachęcamy dzieci, rodziców i dziadków – każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można zobaczyć największe sukcesy reprezentacji Polski, poznać ciekawostki związane ze zbliżającymi się mistrzostwami, poczuć ducha rywalizacji. Wspólne przeglądanie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych w Internecie będzie okazją do wspomnień i dobrej zabawy. Najmłodsi uczestnicy będą mogli popisać się wiedzą o europejskich gwiazdach futbolu, najstarsi opowiedzą o piłkarskich wydarzeniach sprzed lat. Wspólnie odkryją, że Internet jest skarbnicą wiedzy i rozrywki.

Podczas spotkania uczestnicy zarejestrują swój udział na stronie kampanii „Tydzień z Internetem 2012”. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

W organizacji spotkania pomogą nam: wolontariusze Dominika Chylewska, Wojciech Kiełbasiński oraz Mateusz Swakowski.

Gościem specjalnym będzie Bartłomiej Pawełczak, który na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zdobył z Miłoszem Bernatajtysem, Pawłem Rańdą i Łukaszem Pawłowskim srebrny medal w konkurencji czwórek bez sternika wagi lekkiej.

• Spotkanie „W 80 minut dookoła świata” odbędzie się 28 marca 2012r. o godzinie 16:30. Do udziału w spotkaniu zachęcamy dzieci, rodziców i dziadków – każdy znajdzie coś dla siebie. Uczestnicy spotkania dobrani w drużyny będą przeprawiać się przez dżunglę, pustynię i kanion, zobaczą miasto Inków, podwodny świat i słynne muzeum. Wspólnie odkryją, że Internet jest skarbnicą wiedzy i rozrywki.

Spotkania będą otwarte dla mediów.

Kampanii towarzyszy konkurs na najciekawszą relację multimedialną „Co trzy głowy to nie jedna!”, w którym będzie mogła wziąć udział nasza książnica. Do wygrania cenne nagrody dla biblioteki, uczestników spotkania i wolontariuszy.

Zachęcamy do udziału i włączenia się w „Tydzień z Internetem 2012”.

***

„Tydzień z Internetem 2012” to międzynarodowa akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. Na potrzeby kampanii zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób weźmie w niej udział w poszczególnych krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest już po raz drugi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2012” przeprowadzany jest pod hasłem aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.

Informacji udzielają pracownicy biblioteki: Elżbieta Skibińska, Joanna Jelińska, Lucyna Welka, Kornel Mizdalski

email: kontakt@biblioteka-sepolno.pl

nr telefonu: 52-388-02-20

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , , , |