„Słoń Trąbaliński”

Dodane 30 marca 2012

Inność może być często powodem wielu problemów. Tak właśnie było w przypadku słonia o imieniu Tirli Bomba z przedstawienia dla najmłodszych pt. „Słoń Trąbaliński”, które miało miejsce 23 marca 2012 r. w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Przedstawienie zaprezentowali artyści z „Teatru Narwal” z Białegostoku. Spektakl opowiadał o życiu zabawnego słonika, który urodził się bez trąby. Tirli Bomba bardzo cierpiał z tego powodu. Inne zwierzęta i spotkane osoby takie jak dozorca zoo, sprzedawczyni w cukierni, czy dyrygent nie pomagały mu w jego niedoli. W dodatku stale się z niego naśmiewały i mówiły, że wygląda jak królik. Choć poszukiwania trąby były nieudane, to nasz bohater przekonał się, że odmienność czyni z nas niepowtarzalnych i wyjątkowych. Nie warto martwić się naszymi wadami i innością, powinniśmy cieszyć się tym co potrafimy, zawsze będąc sobą. Ta wesoła bajka uczy nas tolerancji i pokazuje, że wszyscy jesteśmy różni i to czyni nas niepowtarzalnymi.

Dzieci, które z rodzicami i opiekunami przybyły na przedstawienie niezwykle żywo reagowały i same uczestniczyły w przedstawieniu. Po uśmiechniętych twarzach było widać, że niesamowita historia słonia bez trąby niezwykle im się spodobała i że będą ją wspominać z radosnym uśmiechem.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |