W 80 minut dookoła świata

Dodane 2 kwietnia 2012

Marzeniem wielu osób jest wyruszyć w wielką podróż pełną niesamowitych przygód. Dzięki akcji „Tydzień z Internetem” mogliśmy choć na chwilę poczuć się jak odkrywcy dżungli, płetwonurkowie, czy znawcy sztuki. A to wszystko za sprawą spotkania pod hasłem „W 80 minut dookoła świata”, które odbyło się 28 marca w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania przez zaproszonego gościa – Panią Wiolettę Grejczyk, zdjęć i swoich wspomnień z wyprawy do Egiptu. Wszyscy rozmarzyli się nad pięknymi widokami, jednak na długie rozmyślanie nie było czasu ,ponieważ przystąpiliśmy do kolejnego działania – uruchomienia internetowej zabawy.

„W 80 minut dookoła świata” była to wspólna zabawa dla osób w różnym wieku i jednocześnie wirtualna podróż po wielu kontynentach. Pozwoliła ona na integrację, wywołując śmiech i emocje związane z odkrywaniem nowych rzeczy i zdrową rywalizację w poszczególnych zadaniach. Na obecnych podczas spotkania czekała niezwykła podróż w świecie trójwymiarowych zdjęć, które pokazały nam takie miejsca jak Luwr, Małpi Las na Bali, Wielką Rafę Koralową u wybrzeży Australii, Wielki Kanion, czy Machu Picchu. Natomiast najmłodsi mogli zabawić się biorąc udział w sprawnościowych i artystycznych grach internetowych.

Zabawy było co nie miara, a rywalizujące drużyny z ogromnym zapałem przechodziły do kolejnych konkurencji. Laury zwycięstwa przypadły jednak drużynie „Inków”, którzy podczas naszej podróży najlepiej poradzili sobie z wszystkimi niebezpieczeństwami i trudnymi zagadkami. Jednak tak naprawdę wszyscy uczestnicy wygrali, bo spędzili niesamowity czas pełen przygód i emocji, podczas którego nauczyli się wielu ciekawych rzeczy związanych z Internetem. Wszyscy uczestnicy spotkania w bibliotece zarejestrowali się także na „liczniku” Tygodnia z Internetem.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , , , |