„Rozgrzewka przed Euro 2012” w Tygodniu z Internetem

Dodane 2 kwietnia 2012

W dniu 26.03.2012 w czytelni dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się międzypokoleniowe spotkanie fanów piłki nożnej. A to wszystko za sprawą internetowego quizu-prezentacji „Rozgrzewka przed Euro 2012”, który odbył się w ramach „Tygodnia z Internetem”, ogólnoeuropejskiej kampanii, koordynowanej przez Telecentre-Europe – organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych krajów. Kampania ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości Internetu.

Tematem zabawy była historia piłki nożnej a pretekstem nadchodzące mistrzostwa Europy. Spotkaniu towarzyszyła iście sportowa atmosfera i scenografia: plakaty gwiazd piłki nożne, ekspozycja koszulek piłkarzy i szalików, wśród kibiców i zawodników ubranych w koszulki MLKS Krajny przeważały biało-czerwone barwy.

Do rywalizacji zasiadły trzy sześcioosobowe drużyny, które przybrały nazwy trenerów reprezentacji Polski: drużyna Kazimierza Górskiego, Antoniego Piechniczka i Jerzego Engela. Głównymi arbitrami spotkania byli wolontariusze – uczniowie sępoleńskiego ogólniaka: Wojtek Kiełbasiński i Mateusz Swakowski. Zdobywane przez zespoły punkty skrzętnie zliczała Dominika Chylewska.

Przed przystąpieniem do rozgrywki, o swojej karierze sportowej opowiedział gość specjalny spotkania pan Bartłomiej Pawełczak, który na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zdobył z Miłoszem Bernatajtysem, Pawłem Rańdą i Łukaszem Pawłowskim srebrny medal w konkurencji czwórek bez sternika wagi lekkiej.

Następnie sędziowie meczu poinformowali zawodników o zasadach gry i punktacji. Zgodnie z zasadami fair play rozpoczęła się gra, która tak jak na mecz piłki nożnej przystało, podzielona była na dwie połowy. Zawodnicy mogli popisać się swoją wiedzą na temat różnych mistrzostw świata w piłce nożnej, drużyn piłkarskich i wybitnych sportowców.

Podczas przerwy, przy dźwiękach futbolowych przebojów można było pooglądać wyeksponowane koszulki piłkarzy i szaliki z kolekcji pasjonata Wojtka Kiełbasińskiego oraz zarejestrować się na ogólnoeuropejskiej stronie Tygodnia z Internetem 2012.

Quiz zakończył się remisem drużyny Kazimierza Górskiego i Jerzego Engela. O zwycięstwie zadecydowało pytanie zadane przez publiczność i ostatecznie zwyciężyli zawodnicy Kazimierza Górskiego – najlepszego trenera polskiej piłki nożnej wszech czasów.

Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, a ich duże zaangażowanie, wysiłek i pracę można było zaobserwować przez cały czas trwania zabawy, za co otrzymali dyplomy superkibica i symboliczne nagrody.

Miłą niespodzianką dla uczestników Rozgrzewki była rozmowa przeprowadzona za pomocą Skype’a z Panem Waldemarem Jaskulskim, byłym piłkarzem i reprezentantem Polski, który swoją karierę zawodową rozpoczął w klubie Gryf Sępólno (obecnie Krajna), a teraz jest trenerem młodych piłkarzy w okolicach Polic.

Biblioteka dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Rozgrzewka przed Euro 2012”: prezesowi MLKS Krajna Jarosławowi Tadychowi, działaczom klubu: Jolancie Bukolt, Romanowi Buławie, Edmundowi Stenclowi, Lado Erkvanii, gościom: Bartłomiejowi Pawełczakowi i Waldemarowi Jaskulskiemu, a także wolontariuszom, zawodnikom i kibicom, oraz panu Leszkowi Lemańskiemu za słodki poczęstunek.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |