„Gramy w zielone” czyli Wierszykarnia 2012

Dodane 10 maja 2012

Jak co roku na wiosnę Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim zorganizowała konkurs recytatorski dla przedszkolaków. Była to już szósta edycja konkursów organizowanych pod wspólną nazwą „Wierszykarnia”. Tytuł tegorocznego spotkania brzmiał „Tam nad wodą w szuwarach, gdzie żaby kumkają do rana”. Dzieci recytowały wiersze o wiośnie Doroty Gellner, Władysława Broniewskiego, Małgorzaty Strzałkowskiej, Czesława Janczarskiego oraz wielu innych autorów.

W konkursie udział wzięło czterdziestu trzech przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 1 w Więcborku, Ośrodka Edukacji Przedszkolnej w Piasecznie, Gminnego Przedszkola nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Gminnego Przedszkola nr 2 „Bajka” w Sępólnie Krajeńskim, Publicznego Samorządowego Przedszkola w Sypniewie i Oddziałów Przedszkolnych Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie, Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, Zespołu Szkół w Lutowie oraz Szkół Podstawowych w Zalesiu, Zbożu, Zakrzewku i Wiśniewie.

Mali artyści przebrani w stroje odpowiednie do tytułu lub treści wiersza z wielkim entuzjazmem prezentowali wybrane przez siebie utwory.

W rolę prezentera wcielił się Marcin Berent, który zapraszał dzieci do recytacji, a zarazem w zabawny sposób umilał atmosferę imprezy. Występy oceniało jury w składzie: Maria Grażyna Milachowska, Maria Kryger i Robert Skaza. W czasie obrad jury, dzieci miały okazję obejrzeć bajkę wyświetlaną w oryginalny sposób – na ścianach i suficie czytelni. W oczekiwaniu na werdykt jury doszło do spontanicznie zorganizowanego przez prezentera koncertu, gdzie maluchy popisywały się swoim śpiewem. Brawom i zachwytom nie było końca.

Po długiej naradzie jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Laureatami „Wierszykarni 2012″ zostali:

 

I miejsce – Katarzyna Skórczewska

II miejsce – Ernest Wojtania

III miejsce – Roksana Śledź

 

Wyróżnienia otrzymali: Olga Stasiewska, Paulina Pszeniczna, Julianna Górniak i Natalia Kujoth.

Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomikami za udział wraz ze słodką niespodzianką.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |