Czekoladowy zawrót głowy

Dodane 15 maja 2012

W piątkowy wieczór, 11 maja 2012 r., Biblioteka Publiczna w Sępólnie otworzyła swoje progi dla „czekoladowych łasuchów”… A to za sprawą Czekoladowej Nocy zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Słodka impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Biblioteka wprost „pękała w szwach”.

Ta niezwykła noc rozpoczęła się od występu młodych artystów działających w Centrum Kultury i Sztuki. Tancerze zaprezentowali się w tańcu „Słodko-gorzko” według choreografii Pani Ewy Quiring-Korczak.

Program zawierał szereg atrakcji dla dzieci. Wiele radości najmłodszym sprawił teatr cieni przygotowany przez aktorów teatrzyku „Balbina” działającego przy naszej książnicy. Widzowie zobaczyli bajkę o Smoku Wawelskim. W trakcie imprezy odbyły się zabawy z chustą animacyjną oraz nocne poszukiwania książek o czekoladzie.

Natomiast dorośli goście Czekoladowej Nocy dali się porwać w muzyczną podróż po świecie, w którą zabrała ich Barbara Kalinowska – artystka bydgoskiej Kawiarni Węgliszek, śpiewając najpiękniejsze ballady świata.

Najwytrwalsi uczestnicy spotkania zaproszeni zostali na projekcje filmów. Dzieci obejrzały film „Charlie i fabryka czekolady”, a dorośli kinomani film pt. „Czekolada”.

Wszystkiemu towarzyszyła czekoladowa fontanna Pani Emilii Tuńskiej, która okazała się nie lada atrakcją. Smak i zapach czekolady zostanie wszystkim na długo w pamięci…

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , |