W podróży po Wenezueli z Tomaszem Mrozińskim

Dodane 22 maja 2012

W czwartkowy wieczór, dnia 17 maja 2012 r., goście Kawiarenki pod Globusem czyli Klubu Podróżnika działającego przy Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim ponownie mieli okazję udać się w pasjonującą podróż… Tym razem do Wenezueli. Przewodnikiem był Pan Tomasz Mroziński – pasjonat podróży i jak sam o sobie mówi – „człowiek ciekawy świata”…

Pan Tomasz nie planuje z góry miejsca swojej wyprawy, lecz tak jak Bolek i Lolek – bohaterowie dobranocek dla dzieci – zakręca globusem… Od lat podróżuje w towarzystwie przyjaciół.

Na spotkaniu bywalcy kawiarenki mieli okazję obejrzeć film i prezentację multimedialną z podróży naszego globtrotera.

Wenezuela, to kraj pięknych krajobrazów, w których dominują wodospady, a wśród nich największy Salto del Angel, spadający z Diabelskiej Góry, wodospad „Siekiera” w Parku Narodowym Canaima czy też piękny potok z wodospadem ukryty wśród tropikalnej roślinności – jaspisowy wodospad.

Niesamowite wrażenie na uczestnikach spotkania zrobiła Delta Orinoko z pływającymi kwiatami przypominającymi nasze hiacynty jak i domy na palach zamieszkałe przez tubylców – Indian tzw. ludzi rzeki. Niespotykanym obrazem był widok rzek: Orinoko i Caroni, płynących w jednym korycie na odcinku 12 kilometrów, różniących się temperaturą i kolorem. Odbyliśmy fascynującą wędrówkę przez dżunglę jak i zobaczyliśmy barwne ptaki – których żyje tu około 700 gatunków.

Perłą Wenezueli jest Wyspa Margarita, na której Pan Tomek zakończył swoją egzotyczną wyprawę wypoczywając w hotelu Portofino, oferującym szereg atrakcji – plaże, baseny, tańce latynoamerykańskie i odpowiednią do tego pogodę.

Podczas spotkania goście Kawiarenki mieli okazję delektować się herbatą z rumem, przywiezionym prosto z Karaibów.

Myślimy, że nie było to nasze ostatnie spotkanie i mamy nadzieję, że Pan Tomasz zabierze nas jeszcze na niejedną wyprawę po świecie.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |