Nagroda dla 16-letniej Patrycji

Dodane 8 czerwca 2012

Mamy przyjemność poinformować wszystkich, iż nasza czytelniczka Patrycja Latzke, zdobyła nagrodę w konkursie „Co trzy głowy, to nie jedna” towarzyszącemu kampanii „Tydzień z Internetem 2012″. W przedsięwzięciu tym wzięło udział 400 instytucji: bibliotek, domów kultury, szkół, świetlic i organizacji pozarządowych, w tym również i sępoleńska biblioteka.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu relacji ze spotkania zorganizowanego w ramach kampanii tygodnia z Internetem w dniach od 26 do 30 marca br. W konkursie mogły wziąć udział te instytucje, które zorganizowały spotkanie według jednego z trzech scenariuszy zaproponowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zorganizowała dwa wielopokoleniowe spotkania: „Rozgrzewka przed Euro 2012” oraz „W 80 minut dookoła świata”. Patrycja Latzke – 16-letnia gimnazjalistka z Sępólna Krajeńskiego, prowadząca spotkanie pod hasłem „W 80 minut dookoła świata” zdobyła nagrodę – mp4 – w kategorii „najciekawsza wypowiedź wolontariusza”.

W czwartek 24 maja 2012 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w którym udział wzięła laureatka wraz z opiekunką Lucyną Welka. Radości i satysfakcji z otrzymanej nagrody było co nie miara. Biblioteka planuje już kolejne akcje w najbliższym czasie i wierzy, że osoby takie jak Patrycja będą wspierać ich realizację.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |