Sępólno Krajeńskie Miastem Słów, a w nim:

Dodane 8 czerwca 2012

9 czerwca godz. 17:00, Plac Przyjaźni widowisko pt. „Opowieści Wschodu i Zachodu. Merlin Czarodziej i Dumrul Szalony”, opowiadają: Beata Frankowska i Agnieszka Aysen Kaim

10 czerwca godz. 11:00, Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim – spektakl „Latający Kufer” w wykonaniu Grupy Studnia O z Warszawy

11 czerwca godz. 10:00, spotkanie z Dorotą Gellner w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim

 

Sępólno Krajeńskie : Miasto słów

Czytam dla przyjemności

9 czerwca, godz. 17 – widowisko pt. „OPOWIEŚCI WSCHODU I ZACHODU. MERLIN CZARODZIEJ I DUMRUL SZALONY”, opowiadają: Beata Frankowska, Agnieszka Aysen Kaim, muzyka: Marcin Zadronecki z warszawskiej Grupy Studnia O (miejsce – Plac Przyjaźni w Sępólnie)

Opowieść o Merlinie Czarodzieju pochodzi z arturiańskiego cyklu „Opowieści okrągłego stołu”. To historia o kimś, kto nie jest ani w pełni duchem, ani w pełni człowiekiem – jest kimś pomiędzy, kto może przybierać dowolną postać: od małego chłopca do ślepego starca. Merlin zna przeszłość i przyszłość, ale nie potrafi wpłynąć na swój własny los, sam bowiem jest zaczarowany przez Panią Jeziora. Jego śmiech do dziś możecie usłyszeć w magicznym Lesie Broceliandy…

Opowieść o Dumrulu Szalonym powstała na motywach średniowiecznego tureckiego eposu Księga Dede Korkuta, spisanego dopiero w XV wieku. Opowiada o szaleńcu, bohaterze z gatunku mądrych głupców. To historia jego miłości do dzielnej Elif i walki z Aniołem Śmierci Azrailem. Historia o wykupywaniu duszy za duszę i o cudach, które wydarzają się w życiu zwykłych ludzi.

Opowieściom towarzyszą pieśni i muzyka grana na etnicznych instrumentach.

Opowiadają: Beata Frankowska, Agnieszka Aysen Kaim

Muzyka: Marcin Zadronecki

 

10 czerwca, godz. 11 – opowiadanie na śniadanie, czyli spektakl na motywach baśni Andersena pt. „ LATAJĄCY KUFER” w wykonaniu Grupy Studnia O ( miejsce: Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim – czytelnia dla dzieci)

Nicią łączącą poszczególne elementy programu jest baśń Andersena Latający kufer. W tę historię zostaną wplecione tradycyjne historie i anegdoty orientalne, jak przypowiastki o Hodży Nasreddinie. Opowieści pochodzą z tradycji arabskiej, tureckiej i perskiej. Przestrzeń zamienia się w orientalny plac targowy, gwarny i rozbrzmiewający muzyką. Słuchacze będą się wcielać w role sprzedawców dywanów, przypraw i miedzianych garnków, zaś opowiadacze – w sprzedawców bajek, piosenek i zagadek, w targowych gawędziarzy i tancerki. Nie zabraknie wspólnego śpiewania, targowych okrzyków we wschodnich językach, słodkich rarytasów. W finale wspólnie stworzymy orientalny korowód, a potem przy akompaniamencie muzyki na żywo ruszymy w drogę baśniową karawaną.

Opowiadają: Agnieszka Aysen Kaim, Beata Frankowska.

Muzyka na tradycyjnych instrumentach: Marcin Zadronecki

 

SPOTKANIE AUTORSKIE w Bibliotece w Sępólnie

11 czerwca, godz. 10 – twarzą w twarz z „księżną” współczesnej literatury dziecięcej

Dorotą Gellner, autorką ponad 50 książek dla dzieci

Do dorobku pisarskiego autorki zaliczyć można bajki i wierszyki dla dzieci, teksty piosenek, sztuki teatralne i słuchowiska. Jest laureatką Orderu Uśmiechu przyznawanego jako wyróżnienie za działalność na rzecz dzieci. Książeczki Doroty Gellner pisane są z charakterystycznym dowcipem i lekkością, urzekają prostotą i ciepłem. Sama autorka swoich inspiracji szuka wszędzie, stara się uczyć, bawiąc i bawić, ucząc, o czym na pewno ciekawie opowie.

 

Zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce w partnerstwie z sępoleńską Biblioteką.

Zadanie realizowane jest ze środków finansowych Gminy Sępólno Krajeńskie w ramach projektu ,,Miasto słów: czytam dla przyjemności”.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |