W dwa dni dookoła świata

Dodane 12 czerwca 2012

Ten, kto nie pojawił się w sobotę na Placu Przyjaźni, a w niedzielę nie odwiedził Biblioteki Publicznej, ma czego żałować. W ramach obchodów Dnia Dziecka, dzięki opowiadaczom z warszawskiej grupy „Studnia O”, dzieci i towarzyszący im rodzice mieli okazję przenieść się w czasie i przestrzeni. Widowisko zorganizowano w ramach projektu: „Miasto słów: czytam dla przyjemności”, pod szyldem Stowarzyszenia Duże Różowe Słońce, ze środków Gminy Sępólno.

W namiocie Biblioteki Publicznej w Sępólnie słuchacze mogli udać się w podróż w czasie. Mali odkrywcy mieli okazję posłuchać czytanych przez pracowników Biblioteki opowieści o rycerzach i księżniczkach, czarodziejach i legendarnych potworach. Przygotowane zabawy pozwoliły dzieciom wcielić się w rolę dawnych bohaterów: pogromców smoków, dzielnych rycerzy i pastuszków, nie obawiających się włożenia ręki, a nawet głowy, wprost do paszczy smoka. Odważni uhonorowani zostali medalami.

Na scenie głównej występowali natomiast opowiadacze, czyli Agnieszka Aysen Kaim, Beata Frankowska oraz grający na etnicznych instrumentach Marcin Zadronecki. Przybliżyli dzieciom postaci Merlina Czarodzieja i Dumrula Szalonego. Historiom towarzyszyły melodie z Dalekiego Wschodu i świata Zachodu oraz „taniec wielbłąda”, czyli korowód wykonywany przez dzieci i artystów. Nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenek w obcych językach, zagadek i tańców.

Grupa „Studnia O” kontynuowała swój występ w niedzielę w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Dzieci wysłuchały opowieści rodem z Afryki i Persji, przenosząc się w czasy, gdy niebo było bardzo blisko ziemi i smakowało jak wata cukrowa, albo też poznając dzieje Ahmeda, który nie miał niczego, prócz dobrego serca. Słuchacze aktywnie uczestniczyli w opowieściach, odpowiadając na pytania narratorek i wcielając się w role bohaterów tych historii.

Czas spędzony w Bibliotece upłynął nadzwyczaj szybko, wszyscy bawili się znakomicie. Pozwala to mieć pewność, że kolejne wydarzenia organizowane w ramach projektu „Miasto słów: czytam dla przyjemności” będą równie interesujące. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania!

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu Miasto słów: czytam dla przyjemności, realizowanego przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce, współfinansowanego ze środków Gminy Sępólno.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , , , |