Magda Omilianowicz o niezwykłych ludziach, ich nietuzinkowych biografiach i szalonych przygodach…

Dodane 25 czerwca 2012

W dniu 6.06.2012 r. Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim miała przyjemność gościć Magdalenę Omilianowicz, koszalińską dziennikarkę, podróżniczkę i pisarkę.

Pani Magda była dziennikarką Głosu Koszalińskiego, współpracowała z poznańskim tygodnikiem Miliarder, a także Polityką, Sukcesem, holenderskim Reve i nowojorskim Kurier Plus. Zajmowała się także sprawami społecznymi. Przeprowadzała wywiady z ludźmi z branży artystycznej. Zwiedziła prawie całą Europę, Chiny, Egipt, Moroko i Tunezję. Jej pisanie to pasja… Napisała i wydała pięć książek, w których zawarła, między innymi, najciekawsze reportaże ze swojego bogatego dorobku dziennikarskiego. Jedna z nich nosi tytuł Kalejdoskop i jest to czwarta książka w dorobku autorki. Dziennikarka przedstawiła tu portrety ciekawych i niebanalnych postaci; szamanów, egzorcystów, podróżników, a także człowieka, który służył u Berii i księżną mieszkającą w bloku. Zdaniem pani Magdy, najciekawszą postacią jest Syzja Zyke, dzięki któremu poznała kawałek świata, którego dziś już nie ma.

Podróże to druga miłość pisarki i jak o sobie mówi:

- „Podróżuję tak często, jak to możliwe”

- „Ostatni ciekawy wyjazd? Chyba do Dover w Wielkiej Brytanii na chrzest statku, którego matką chrzestną została Sophia Loren. Śpiewał Andrea Botticelli i była to chyba najbardziej elegancka wyprawa, na jakiej byłam” – dodaje ze śmiechem.

Omawiając swoją książkę Pod podszewką świata autorka zasygnalizowała, że w Polsce jest wielu ciekawych podróżników, a my znamy jedynie Wojciecha Cejrowskiego i Beatę Pawlikowską.

Niezwykłe spotkanie autorskie uatrakcyjnił pokaz multimedialny.

Wszystkich zainteresowanych twórczością piszącej podróżniczki zapraszamy do naszej biblioteki.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |