Uwolnić książki! Teraz w dwóch kolejnych miejscach…

Dodane 26 czerwca 2012

Minął tydzień od „uwolnienia” pierwszych książek, a akcja już cieszy się dużym zainteresowaniem. W wyznaczonych miejscach codziennie można obserwować roszady: pojawiają się nowe tytuły, wcześniej pozostawione książki znajdują nowych czytelników… Specjalne miejsca wyróżnione przez logo akcji powstały w Liceum Ogólnokształcącym, Art Cafe i Bibliotece Publicznej. Wskutek dużego zainteresowania książki uwolnione zostały także w dwóch dodatkowych lokalizacjach: w Gminnym Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi oraz w sklepie odzieżowym Twój Styl, należącym do pani Izabeli Żubki. Do tej pory uwolnionych zostało 50 książek, nie licząc tych, które przynieśli czytelnicy.

Szczególnym zainteresowaniem „Uwalnianie książek” cieszyło się w przedszkolu. Nic dziwnego: maluchy czytają bardzo dużo, chętnie wymieniają się książeczkami, a szczególnie ciekawe, ulubione bajki przynoszą do przedszkola i czytają je wspólnie. Bibliotekarka Lucyna Welka także musiała obowiązkowo przeczytać dzieciom fragment jednej z uwolnionych książeczek.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji. W wymienionych lokalizacjach, w specjalnie oznaczonych miejscach czekają książki, które można wziąć ze sobą, przeczytać, a następnie „podać dalej”. Są to także punkty, gdzie warto zostawić książki niepotrzebne, kurzące się na półkach, mogące tym sposobem znaleźć sobie nowego czytelnika.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu Miasto słów: czytam dla przyjemności, realizowanego przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce, współfinansowanego ze środków Gminy Sępólno.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |