Bo fantazja jest od tego…

Dodane 3 września 2012

Każdy, kto miał szczęście być dzieckiem w latach 80. i 90., doskonale zna postać Ewy Chotomskiej. Do dzisiaj pamiętamy piosenki, które przybliżały nam zasady higieny i udowadniały, że z mydłem i szczotką również można się dobrze bawić.

Ewa Chotomska była gościem Stowarzyszenia Duże Różowe Słońce i Biblioteki Publicznej 28 sierpnia 2012 r. Jest autorką wielu programów telewizyjnych dla dzieci, takich jak „Jedyneczka”, „Budzik” czy pamiętny „Tik-Tak”, w którym przez lata wcielała się w postać Ciotki Klotki. Napisała również kilka książek, między innymi „Pamiętnik Felka Parerasa”, „Alfabet kuchenny w zagadkach” i „Piosennik Ciotki Klotki”, oraz teksty piosenek dla zespołu dziecięcego Fasolki.

Na spotkanie z autorką przybyły dzieci wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem. Dla wszystkich była to okazja, by spotkać nietuzinkową osobowość, wysłuchać opowieści o tym, jak powstają piosenki, skąd Ewa Chotomska czerpie pomysły, a także, jak uczyła się tworzyć pod okiem swojej mamy, Wandy Chotomskiej. Autorka opowiadała o specyfice tworzenia edukacyjnych programów dla dzieci. Swoje opowieści przeplatała zagadkami, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzała czekoladową monetą. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, zdjęć i autografów.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Miasto słów: czytam dla przyjemności współfinansowanego ze środków Gminy Sępólno. Było ono idealnym zakończeniem wakacji, jednocześnie zaś zapowiedzią wielu atrakcji, które już od września czekają na najmłodszych w Bibliotece Publicznej.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu Miasto słów: czytam dla przyjemności, realizowanego przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce, współfinansowanego ze środków Gminy Sępólno.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |