Wakacyjna podróż z fantazją dobiegła końca, lecz pozostały wspomnienia, przeczytajcie.

Dodane 4 września 2012

W poniedziałek 13 sierpnia 2012 roku rozpoczęły się dwutygodniowe wakacyjne zajęcia dla dzieci organizowane przez Filię Biblioteki Publicznej ul. Kościuszki 11 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

W pierwszym tygodniu dzieci przyniosły swoje pamiątki, które przywiozły z wakacji. Opowiadały o swoich wędrówkach, przygodach oraz radosnych i smutnych wydarzeniach. Oczywiście nie obyło się bez wystawy, na której umieściły swoje skarby. Grały w kalambury i świetnie się bawiły. Okazało się, że jest to jedna z ich ulubionych zabaw. Podczas zajęć w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego „Piwnica Wrażeń” dzieci oglądały filmy, takie jak: „U” z cyklu filmów animowanych pt. „Mały Gutek”. Inteligentny, pełen fantazji film opowiada o przechodzeniu z dzieciństwa w wiek dojrzewania i narodzinach pierwszego uczucia. Po projekcji odbyła się burzliwa dyskusja na temat treści filmu.

W ramach zajęć dzieci obejrzały również kolejne filmy; wystarczy wymienić „Czerwonego Kapturka, prawdziwą historię” i „Bajkę ekstremalną”. Uczestnicy zajęć przez kilka dni z rzędu grali w „Państwa i miasta”. W pierwszym tygodniu, odwiedziła nas Milena Konopnicka, która poprowadziła zajęcia z quillingu. Zaangażowane w grę dzieci nie zauważyły nawet, iż zajęcia dobiegły końca. Wykazały się kreatywnością oraz cierpliwością, co czasem nie jest takie łatwe.

Drugi tydzień zajęć rozpoczął się od gry w kalambury i osiołka. Odbył się także konkurs plastyczny o tematyce „Wakacje z książką”. Dzieci zaskoczyły nas swoją wyobraźnią. W zabawie „Zgadnij, kim jestem” dzieci musiały odgadnąć, jaką postać z bajki przedstawia napis naklejony na czole. Gra okazała się dość trudna, ale uczestnicy zajęć poradzili sobie wyśmienicie. Na zakończenie drugiego tygodnia zajęć obejrzeli kolejne filmy: „Madagaskar”, ”Królewnę Śnieżkę” i „Kosmiczny mecz”. W przedostatnim dniu lepili różne cudeńka z plasteliny, a Monika Domaszek poprowadziła zajęcia z origami. Po wyczerpującym zagniataniu kartek przyszedł czas na zjedzenie pizzy i rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym.

W ostatnim dniu odbyło się karaoke, w ramach którego dzieci śpiewały piosenki, takie jak: „Mydełko Fa”, „Koko-Koko Euro Spoko”, „Nie zatrzymasz mnie”, „W kinie w Lublinie”. Takim to śpiewającym akcentem zakończyliśmy wakacyjne podróże z fantazją.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |