Rozgość się w bibliotece

Dodane 20 września 2012

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim to coś więcej niż tylko wypożyczalnia książek. Biblioteka to miejsce spotkań i integracji naszej lokalnej społeczności, miejsce edukacji i rozrywki. Inspirujemy do działania poprzez spotkania z interesującymi osobami, edukujemy oraz skutecznie wypełniamy wolny czas. Od poniedziałku do piątku zapraszamy czytelników w każdym wieku – w bibliotecznej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla dzieci

W poniedziałki od godziny 16:30 do 17:00 zapraszamy do uczestnictwa w Klubie Czytających Rodzin. To spotkania dla dzieci i ich rodziców – będzie to znakomita okazja, by wspólnie spędzić czas w świecie ulubionych bajek. Następnie o godzinie 17:00 rozpocznie się Godzina z bajką, czyli Wieczorynka w Bibliotece.

We wtorki o godzinie 11:00 działać będzie Przedszkole w Bibliotece, czyli propozycja skierowana do opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym, które do przedszkola nie uczęszczają. Maluchy wraz z opiekunami będą mogły spędzić czas aktywnie i interesująco. W środę od godziny 15:00 zapraszamy dzieci w wieku 7 – 13 lat do uczestnictwa w grupie teatralnej Balbina. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem zabaw muzyczno-ruchowych, inscenizacji, imrowizacji słowno-muzycznych, teatrzyku kukiełkowego, zabaw integracyjnych. Także w środę, od godziny 16:00 do 17:00, odbywać się będzie kurs języka angielskiego dla dzieci. Czwartek, godzina 15:30 to czas dla grup zabawowych. Są to zajęcia przeznaczona dla dzieci w wieku 4 – 6 lat, gdzie mali uczestnicy będą mieć okazję ćwiczyć sprawność manualną, a także wziąć udział w zabawach kształtujących postrzeganie i koordynację ruchowo-wzrokową dziecka. W każdy ostatni piątek miesiąca zapraszamy natomiast wszystkich czytelników na spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Najbliższe spotkanie (28 września 2012 roku) poświęcone będzie Książkom Zakazanym, czyli tym pozycjom spośród dziecięcych lektur, które zyskały miano kontrowersyjnych, niepolecanych i zakazanych właśnie.

Dla dorosłych

Dorosłym natomiast proponujemy: w poniedziałki od godziny 18:30 – 19:00 Kurs komputerowy, w środy natomiast od 18:00 – 19:00 Kurs języka angielskiego. W ostatnią środę miesiąca od godziny 17:00 odbywać się będą spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, natomiast w ostatni czwartek miesiąca zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby udać się w wirtualną podróż po świecie z Klubem Podróżnika. To niepowtarzalna okazja, by, korzystając z doświadczeń podróżników, poznać dany rejon świata i dowiedzieć się jak zorganizować podobną wyprawę.

Filia Miejska

Prężnie działa także Filia Miejska Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Zapraszamy 16 października o godzinie 15:00 na spotkanie organizacyjne w sprawie kursu języka angielskiego „Od przedszkola do seniora”. W dowolnym momencie skorzystać można również z interaktywnych, e-learningowych kursów „FunEnglish w bibliotece” (dla dzieci) oraz „Angielski 123 w bibliotece” (dla młodzieży i dorosłych). Kontynuowana będzie także kampania „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”, w ramach której zrealizować można bezpłatne kursy dla dzieci (klasa IV – VI, kurs 40-minutowy) i młodzieży (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, kurs 20-minutowy) poświęcone zasadom bezpiecznego korzystania z sieci. W każdy poniedziałek zaś od godziny 15:00 zapraszamy na warsztaty tworzenia origami.

Wierzymy, że rozmaitość proponowanych przez Bibliotekę zajęć sprawi, że każdy z mieszkańców znajdzie w jej ofercie coś dla siebie. Wystarczy odwiedzić nas któregoś dnia, by przekonać się na własnej skórze jak łatwo jest się nie nudzić. Naszą ofertę na bieżąco będziemy aktualizować.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerami telefonów: 52 388 02 20 (Biblioteka Publiczna) oraz 52 328 40 80 (Filia Miejska).

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |