Z Teresą Fiderą „W krainie muzyki i słowa”

Dodane 27 listopada 2012

We wtorkowy wieczór 20 listopada 2012 r. w murach sępoleńskiej biblioteki usłyszeć można było dźwięki z najsłynniejszych arii operowych, które na przemian przeplatały się z poezją. Wszystko to stało się za sprawą spotkania pn „Muzyka i słowo w życiu Teresy Fidery”, które odbyło się z okazji wydania przez Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza tomiku wierszy „Ballada o Sępolence i inne wiersze, czyli Tu i Teraz.”, autorstwa pani Teresy Fidery.

Na spotkanie z emerytowaną artystką chóru Teatru Wielkiego w Warszawie licznie przybyli przyjaciele, znajomi artystki oraz melomanii jak i miłośnicy poezji. Spotkanie prowadziła Lucyna Sztandera oraz Leszek Skaza.

W trakcie wieczoru Pani Fidera opowiedziała o swojej 25 letnie pracy na scenie Teatru Wielkiego, o ludziach, z którymi tam miała okazję się spotkać. W ciągu tego okresu Pani Teresa zaśpiewała w 60 operach i kilku operetkach. Na pytanie dlaczego artystka wróciła do Sępólna – odpowiedziała jednym zdaniem – „Bo tutaj jest pięknie”.

Ten magiczny wieczór zakończył się wpisywaniem dedykacji przez artystkę do zbiorków poezji, które otrzymali uczestnicy imprezy. Spotkaniu z artystką towarzyszyła wystawa fotografii obrazująca pracę Pani Teresy Fidery na polskiej scenie.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |