Wieczorynka w Bibliotece

Dodane 6 grudnia 2012

Serdecznie zapraszamy „małych i dużych” na spotkania z bajką na dobranoc. W czasie wieczorów będziemy wspólnie oglądać i czytać bajki. Dzieci będą miały też możliwość przedstawienia na rysunkach swoich ulubionych bajkowych postaci. Czekamy na Was w każdy poniedziałek od godz. 17:00. Zajęcia odbywają się w czytelni dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

„Wieczorynka” to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci młodszych i ich rodziców lub opiekunów, którym poprzez głośne czytanie, staramy się ukazywać barwny świat bajek, baśni i legend. To właśnie z książek dowiadują się jakie przygody czekają ich ulubionych bohaterów, których znają tylko z filmów.

Uczestnicy spotkań mogą swobodnie wyrażać swoje opinie na temat czytanego utworu, prosić o wyjaśnienia niezrozumiałych kwestii, zilustrować przeczytany tekst lub narysować to, co może kojarzy się im z treścią prezentowanego utworu. Prace powstałe podczas spotkań eksponowane są na mini – wystawach.

Spotkania w bibliotece to również okazja do twórczej pracy maluchów, podczas której mogą rozwijać swoje talenty plastyczne, pobudzać wyobraźnię, a przy tym doskonale się bawić.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , |