Pan Tik–Tak z wizytą w sępoleńskiej bibliotece!

Dodane 14 grudnia 2012

Zaproszony, w dniu 11.12.2012 r. do sępoleńskiej biblioteki autor książek – Andrzej Marek Grabowski od lat współpracuje z Telewizją Polską, dla której stworzył wiele programów dla dzieci, między innymi: Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik. Jest on również autorem piosenek „Witaminki”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?”, „Bursztynek”, znanych z repertuaru zespołu taneczno-wokalnego Fasolki, którego wraz z Ewą Chotomską jest współzałożycielem.

Na spotkanie gość przybył z magiczną, kolorową walizką, w której mieszkają jego przyjaciele, znani wszystkim ze szklanego ekranu: kot Budzik, Kulfon, Bezkajku oraz Szefuńcio.

Kukiełki wywołały duży zachwyt i zainteresowanie wśród dzieci, które to z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o przygodach wesołej gromadki. W trakcie spotkania mali słuchacze włączyli się do wspólnej zabawy: mieli oni możliwość użyczenia kukiełkom głosu, odpowiadali na pytania i zagadki gościa jak i sami zadawali mnóstwo pytań autorowi. Dodatkowo pan Grabowski w wesoły sposób opowiadał dzieciom o okolicznościach powstania niektórych piosenek oraz przeczytał wybrane fragmenty swoich opowiadań.

Spotkanie przebiegało w radosnej i miłej atmosferze, wszystkim dopisywały humory. Po spotkaniu można było zakupić książki autora oraz zdobyć autografy!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |