„Nim pierwsza gwiazda zaświeci”

Dodane 20 grudnia 2012

We wtorkowy wieczór 18 grudnia 2012 r. w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim odbyło się przedświąteczne spotkanie Bożonarodzeniowe.

Gości przywitała pani dyrektor Grażyna Kędzierska, która zapoznała zebranych z raportem „Po co Polakom biblioteki?”, który został opracowany przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Pracownia od marca 2012 r. prowadziła w gminach objętych Programem Rozwoju Bibliotek badania ilościowe i jakościowe. W sępoleńskiej bibliotece badania socjologiczne odbyły się w marcu tego roku. W raporcie pokazano, że biblioteki w coraz większym stopniu pełnią funkcję trzeciego miejsca – przyjaznego, otwartego dla wszystkich, łączącego w sobie zalety przestrzeni prywatnej i publicznej. Są także ważnymi miejscami dostępu do nowoczesnych technologii.

Tym samym dyrektor Grażyna Kędzierska podziękowała przyjaciołom biblioteki za dotychczasową współpracę oraz zaprosiła zebranych do wysłuchania spektaklu poetycko – muzycznego w wykonaniu artystycznej rodziny Wandy, Aleksandry i Eugeniusza Rzyskich z Bydgoszczy, którzy zaprezentowali program świąteczny „Nim pierwsza gwiazda zaświeci”. Repertuar składał się z kolęd, pastorałek, oraz humorystycznych opowieści dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. To nietypowe połączenie tradycyjnego repertuaru kolędowego ze skeczami kabaretowymi spodobało się zebranej publiczności, wywołując zarówno zadumę, jak i śmiech wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |