Ferie, ferie… i po feriach

Dodane 28 stycznia 2013

Zgodnie z coroczną tradycją w Oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki zorganizowano ferie zimowe pod hasłem „Zimowe bajkowisko. Nie siedź w domu baw się z nami!” Chociaż zimowa aura za oknem dawała się we znaki, chętnych dzieci do udziału w zajęciach nie brakowało.

Jak co roku zimowe spotkania w bibliotece były radosne, pracowite i kolorowe. Pierwsze dni upłynęły pod hasłem integracji i wzajemnego poznawania się. Było dużo śmiechu i pozytywnej energii. Niektóre z zajęć wymagały dużego wkładu ze strony naszych uczestników. Rozwiązywali oni liczne łamigłówki, zagadki, a korzystając z dużych pokładów kreatywności sami tworzyli krzyżówki i wymyślali przysłowiowe coś z niczego. Jako zdobywcy czasoprzestrzeni mieliśmy okazję porównać jak bardzo tradycyjny Kopciuszek różni się od tego prezentowanego we współczesnej ekranizacji „Cinderella Story”. Dodatkowo odżyły, baśnie tysiąca jednej nocy, które stały się dla nas inspiracją do zabaw teatralnych, podczas których dzieci miały możliwość przebrania się w kostium i wcielania się w rolę głównych bohaterów książek.

W drugim tygodniu dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania w „Muzycznej Krainie”. Nasi czytelnicy mieli okazję zmierzyć się z karaoke, gdzie królowały najpopularniejsze piosenki dla dzieci. Uczestniczyliśmy również w niecodziennym wydarzeniu. Mieliśmy okazję wysłuchać w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy koncertu muzycznego, który przeznaczony był dla młodych melomanów pn. „Muzyczne Fajerwerki”. Pod okiem profesjonalistów śpiewaliśmy piosenki takie jak: Kiedy zima się zaczyna, Z kopyta kulig rwie, Jingle Bells. Odbyły się również konkursy muzyczne, w których nagrodę otrzymali m. in. Ewa Theus, Sonia Kurowska, Angela Bakowska i Mateusz Sabiniarz. Przy dobrej zabawie i dużej dawce śmiechu czas szybko upłynął. Ale na tym nie koniec wyjazdowych niespodzianek. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wykazać się aktywnością sportową. Gra w kręgle dała wszystkim uczestnikom dużo emocji i radości.

Dwutygodniową zabawę zakończyl bal kostiumowy pełen dobrej zabawy, słodkiego poczęstunku i porywającej do tańca muzyki. Mamy nadzieję, że tegoroczne ferie na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |