Muzyczna wieczorynka z babcią i dziadkiem

Dodane 28 stycznia 2013

W poniedziałek 21 stycznia 2012 r., jak co tydzień, w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki odbyła się wieczorynka dla najmłodszych czytelników. Jednak tym razem była ona inna niż poprzednie, a to za sprawą tego, że dzieci zaprosiły do biblioteki swoje babcie i swoich dziadków.

Integracyjne spotkanie wnuków, babć i dziadków rozpoczęło się od wspomnień dobranocek tych „starszych uczestników”, którzy z nostalgią opowiedzieli o bohaterach z lat dzieciństwa: Jacku i Agatce, Gąsce Balbince oraz Bolku i Lolku. Potem wspólnie odgadywano tytuły bajek, które znane są zarówno dzieciom jak i starszemu pokoleniu. Nie lada atrakcją okazała się wyświetlona bajka „Malutka Czarownica”, do projekcji, której użyto rzutnika do przeźroczy. Po reakcji dzieciaków widać było, że po raz pierwszy spotkali się z takim sprzętem i taką bajką. A później rozpoczęły się wspólne śpiewy i zabawy taneczne przy piosenkach takich jak: „Stoi różyczka”, Muzykanci konszabelanci”, „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Głowa, ramiona” i inne.

Na zakończenie muzycznej wieczorynki wnuczęta wręczyły wykonane przez siebie laurki i odśpiewały swoim kochanym dziadkom „100 lat…”.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |