Biblioteka w lutym proponuje dzieciom:

Dodane 4 lutego 2013

Koło Miłośników Fotografii działające przy Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza

w Sępólnie Krajeńskim zaprasza serdecznie na spotkanie z fotografem amatorem –

Bogdanem Theusem, twórcą elektronicznej wystawy

pt. „Podpatrywanie przyrody – zimowe impresje fotograficzne”.

Oddział dla dzieci, 15.02.2013, godz. 16:00

RANDKA Z KSIĄŻKĄ!

Zaczynamy 14.02.2013 już od godziny 15:00.

W programie: karaoke, projekcja bajki „Zakochany Kundel”, sesja fotograficzna, quizy i zabawy

POGOTOWIE ZADANIOWE

Od 12.02.2013 r. w Bibliotece im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zacznie działać „Pogotowie zadaniowe”. Zostanie ono uruchomione z myślą o uczniach szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy mają trudności z odrabianiem zadanych do domu lekcji. Zajęcia prowadzone będą indywidualnie lub w kilkuosobowych grupach. W każdy wtorek od godziny 15:00 do 17:00 w czytelni Oddziału dla Dzieci będą czekali pracownicy biblioteki, którzy chętnie pomogą w odrobieniu lekcji, powtórkach materiału lub w przygotowaniu do klasówki. Dodatkowym plusem odrabiania lekcji w bibliotece jest niewątpliwie możliwość skorzystania z dużej ilości specjalistycznej literatury – słowników, encyklopedii, atlasów, opracowań oraz Internetu. Zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z naszej oferty.

KAŻDY MOŻE BYĆ ARTYSTĄ!

„Każdy może być artystą” to cykl zajęć dla dzieci w wieku 7 – 10 lat, których celem jest rozwijanie zdolności plastycznych w oparciu o arcydzieła polskiej i światowej literatury dziecięcej. Poruszają one wyobraźnię dziecka, a także przenoszą je w świat twórczej zabawy, poprzez użycie różnorodnych materiałów i technik. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy wtorek o godz. 11:00.

GAMEmania!

Piątkowe popołudnia to czas gier komputerowych i planszowych w bibliotece. Nie od dziś wiadomo, że gry dostarczają doskonałej rozrywki, ale także umożliwiają rozwijanie refleksu, umiejętności logicznego myślenia oraz planowania strategicznego. Jest to także okazja dla dzieci i młodzieży na spotkania z rówieśnikami i dostarczenie im dawki zdrowej rywalizacji opartej na zasadach fair play!

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |