Zimowe impresje fotograficzne Bogdana Theus

Dodane 18 lutego 2013

15 lutego 2012 r. w Oddzile dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj. w ramach działającego tu Koła Miłośników Fotografii odbyła się wystawa prac amatora fotografii – Bogdana Theus.

Tym razem wystawa w sępoleńskiej książnicy przybrała innowacyjną formę. Zamiast tradycyjnej papierowej ekspozycji, fotografie podziwiać można było w wersji elektronicznej a to za sprawą pięciu cyfrowch ramek foto, w których co kilka sekunt wyświetlało się nowe zdjęcie oraz specjalnie na tę okazję przygotowaną prezentacją multimedialną, którą rozpoczęto spotkanie. Animację, pn. „Podpatrywanie przyrody, czyli zimowe impresje fotograficzne Bogdana Theus”, tworzyły fotografie krajobrazu, zwierząt leśnych, roślin oraz ptaków, tych w powietrzu i tych na wodzie a wszystko to okraszone było muzyką.

Pan Bogdan Theus – mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego swoją przygodę z fotografią rozpoczął kilka lat temu, kiedy to sfotografował kwiaty balkonowe wabiące motyle, które hoduje jego małżonka. Najbardziej lubi uwieczniać przyrodę, która zmienia się pod wpływem pór roku. Fotografię traktuje, jako hobby. Na „polowania z aparatem” udaje się w pobliskie okolice, gdyż jak twierdzi autor wystawy – wystarczy wyjść kawałek za miasto i już można coś interesującego uchwycić.

Gość klubu ma już na koncie swoim małe sukcesy. Dwukrotnie wysyłał zdjęcia na konkursy ogłaszane przez Krajeński Park Krajobrazowy i dwukrotnie zdobywał wyróżnienie.

Na zakończenie spotkania Pan Theus zaprezentował, młodym adeptom fotografii, swój sprzęt fotograficzny a także przekazał im kilka wskazówek, m.in. radził im, aby robili dużo zdjęć, aby pogłębiali swoją pasję i zawsze mieli aparat przy sobie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja do zrobienia ciekawego zdjęcia.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |