„Śpiewająca Biblioteka”

Dodane 4 marca 2013

Późnym popołudniem, 28 lutego 2013 r., zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie z cyklu „Melodie życiem inspirowane”. Spotkanie to przybrało formę koncertu, którego głównym wykonawcą była zgromadzona w sępoleńskiej bibliotece publiczność. Wśród gości nie zabrakło również młodych harcerzy z ZS nr 3 z drużynową panią Mariolą Cyganek.

Przez półtorej godziny, przy akompaniamencie oraz a capella, pięćdziesiąt głosów jak jeden dzwon śpiewało piosenki takie jak: „Stokrotka”, „Płonie ognisko”, „Autostop”, które towarzyszą nam podczas wycieczek autokarowych lub też pieszych wędrówek, przy ognisku czy też podczas biesiad.

W trakcie tego niecodziennego koncertu można było zobaczyć dawne śpiewniki i zeszyty z piosenkami przyniesione przez panią Danutę Wańke, a które stały się inspiracją do zorganizowania tego wielopokoleniowego spotkania, gdzie najmłodsza z uczestniczek miała 2 latka a najstarsza 70 plus.

Wydarzeniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera, gdyż to piosenka jest jednym z elementów radości w myśl słów: „Gdzie słyszysz śpiew Tam idź, tam dobre serca mają…”

Pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=HwkLzx0sU8A można zobaczyć jak śpiewaliśmy.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu „Śpiewająca biblioteka”, realizowanego ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |