Ruszaj się i odkrywaj świat!

Dodane 4 marca 2013

Miło nam poinformować, iż realizować będziemy projekt pt. „Muuvit – Ruszaj się i odkrywaj świat” we współpracy z Fundacją Volunteers for Sport ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

„Muuvit – Ruszaj się i odkrywaj świat” jest innowacyjnym programem stworzonym dla dzieci w wieku 6 – 11 lat promującym zdrowy tryb życia, łącząc ze sobą edukację, sport i nowoczesne technologie. W projekcie mogą brać udział drużyny składające się z 20–to osobowej grupy dzieci, która przez okres 30 dni zbiera punkty za każdą aktywność fizyczną, zarówno tą, którą wykonują w szkole, w domu, na podwórku czy też na Orliku. W ten sposób aktywność poszczególnych dzieci sumuje się, a następnie przekłada na kilometry, które potem drużyna pokonuje w wirtualnej podróży podczas spotkań w bibliotece.

Jak wynika z badań fińskiego programu z zakresu edukacji prozdrowotnej

30-dniowy program kształci dobre nawyki aktywności fizycznej na co dzień i pozwala poczuć radość ze zdobywania wiedzy.

Przygodę z projektem „Muuvit – Ruszaj się i odkrywaj świat” zaczynamy w miesiącu marcu 2013 r., a do udziału jako pierwszą grupę zapraszamy uczniów klas I szkół podstawowych.

Więcej informacji dotyczących udziału dzieci w projekcie można uzyskać w bibliotece pod nr tel. 52 388 0220 lub na stronie: www.muuvit.com

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |