Ach, co to był za dzień!

Dodane 13 marca 2013

8 marca uczciliśmy pod hasłem: „Kobietom na wiosnę”. Już o 9:00 zaczęliśmy sportowo od energetycznego zastrzyku wspólnie bawiąc się w rytm ZUMBY – jest to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Następnie przyszedł czas na szaffing. Można było skorzystać z bezgotówkowej wymiany ubrań na zasadzie ciuch za ciuch.

Największym zainteresowaniem cieszył się Kącik urody, który przemienił naszą czytelnią w salon fryzjerski i kosmetyczny. Można było skorzystać z porad stylistek, kosmetyczek i fryzjerek. Tajniki makijażu zdradziły nam wizażystki: Sandra Olszewska i Joanna Jeszka, a o fryzurach i ich doborze do kształtu twarzy, opowiedziały fryzjerki: Ewa Frelke-Liss i Aneta Łaznowska. Nie czekając długo Panie teorię zamieniły w praktykę i naszą bibliotekę po metamorfozie opuszczały kobiety dowartościowane i pewne swojego wyglądu. Warto było poczekać na swoją kolej…

Czas oczekiwania wypełnił pokaz mody. Został on przygotowany przez cztery wolontariuszki: Ewę Krzyżanowską, Weronikę Łozicką, Kingę Masiak i Oliwię Weilandt, które prezentowały na sobie ubrania z najnowszej kolekcji sklepu „Jork” Pani Jolanty Zielińskiej. Pani Jola opowiadała o najnowszych trendach na wiosnę, a indywidualnie doradzała jak dobierać strój do figury, jak ukryć niedoskonałości.

Dzień zakończyliśmy rozmową na temat zdrowej żywności i aktywnego trybu życia. Wykład na tę okoliczność został przygotowany przez Grażynę i Tadeusza Mażejko, którzy propagują prozdrowotny styl życia. Można było indywidualnie porozmawiać na temat nurtujących problemów lub zrobić pomiar tkanki tłuszczowej. Nasze spotkanie zakończyliśmy również zumbą. Naszą instruktorką była Pani Mażejko, która na co dzień prowadzi klub fitness.

Dla kobiet, które tego dnia zagościły w naszej bibliotece mieliśmy niespodziankę – bony na bezpłatne usługi i zakupy. Sponsorami naszej akcji były firmy:

salony fryzjerskie: NICOLE Mirosława Wesołowska, GOLDWELL Justyna Flieger, FLEUR Izabela Panasiuk, salon ANETTI, salon Hanny Dziarnowskiej, Izabeli Jarzębińskiej, Katarzyny Orzech, Lilianny Lisowskiej, Joanny Sawickiej, Moniki Spałek Salon kosmetyczny i solaria: Eweliny Delikat, salon DIVA Sandry Olszewskiej, solarium SOLEO Krzysztof Kobylański a także przedsiębiorcy: Justyna Zacharowska i sklep BOBI, Jolanta Zielińska i sklep „Jork”, Drogeria Marioli Florczak, Kwiaciarnia Wiesława Polerowicza, sklepy Leman Państwa Lemańskich, cukiernia Janusza Tomasa oraz Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Program Rozwoju Bibliotek.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |