Tydzień z Internetem 2013

Dodane 13 marca 2013

Zachęcamy do wspólnego odkrywania tajników Internetu!

18 marca 2013 roku (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy do czytelni dla dorosłych osoby, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem lub słabo znają zasady poruszania się w wirtualnej przestrzeni jak i młodych internautów dla których przestrzeń ta nie jest tajemnicą, na spotkanie wielopokoleniowe pn.: „Koncert życzeń”. Podczas spotkania uczestnicy wyruszą w muzyczną podróż, podczas której będą mieli okazję odkryć zasoby serwisu You Tube. Wspólnie wyszukają, a następnie wysłuchają (a nawet odśpiewają!) ulubione piosenki. Będą mogli również podzielić się wspomnieniami i anegdotami związanymi z danym utworem. Będzie dużo hałasu, uśmiechu i mnóstwo dobrej zabawy!

19 marca 2013 roku (wtorek) o godz. 15.30 Oddział dla dzieci i młodzieży zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie „Zagrajmy w eksperymenty”. Podczas spotkania uczestnicy będą wspólnie przeprowadzać proste i efektowne eksperymenty dotyczące pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. Wejdą w rolę naukowców-badaczy i przekonają się, że eksperymentowanie może być znakomitą zabawą. Dowiedzą się między innymi, że istnieje substancja o właściwościach zarówno cieczy, jak i ciała stałego, sprawdzą, jakie dźwięki można wydobyć ze szklanek napełnionych wodą, od czego zależy intensywność zapachu. A dodatkowych informacji o każdym ze swoich eksperymentów będą szukać w Internecie.

Spotkania te są częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Będą one okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrują także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Spotkania będą otwarte dla mediów.

Kampanii towarzyszy konkurs „Odkrycia – Przeżycia”, w którym może wziąć udział zarówno nasza biblioteka, jak i osoby indywidualne uczestniczące w spotkaniu. Do wygrania cenne nagrody.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu i włączenia się w Tydzień z Internetem 2013.

***

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |