„Z piosenką i gitarą przez świat”

Dodane 18 marca 2013

11 marca 2013 r. utworem „Ja śpiewam piosenki”, wykonywanym niegdyś przez Hankę Ordonównę, Barbara Kalinowska – znana jak i ceniona bydgoska kompozytorka i piosenkarka, rozpoczęła swój stylowy z typowym dla siebie temperamentem koncert „Z piosenką i gitarą przez świat”.

Wdzięk osobisty artystki oraz ciepły aksamitny głos, a także dźwięk strun gitary pozwoliły słuchaczom przenieść się w piękny świat marzeń i tęsknoty. W specjalnie przygotowanym na ten wieczór repertuarze usłyszeć można było dużo znanych i lubianych piosenek. Nastrojowe rosyjskie romanse i ballady, m.in z repertuaru Bułata Okudżawy, gruzińska pieśń miłosna „Suliko”, kanadyjska ballada autorstwa Leonarda Cohena „Tańcz mnie po miłości kres”, hiszpańska „La Paloma”, węgierska piosenka „Wio koniku!” czy meksykańska „Malagenia” jak i wiele innych światowych przebojów, w polskim tłumaczeniu jak i w oryginale, stworzyły niepowtarzalną atmosferę tego wieczoru.

W przerwach pomiędzy utworami artystka prezentowała historie związane z powstawaniem wybranych utworów.

Wspaniały kontakt piosenkarki ze słuchaczami zaowocował wspólnym śpiewem. Zgromadzona w sępoleńskiej książnicy publiczność przyjęła koncert owacjami na stojąco. Podczas tego kameralnego występu każdy znalazł coś dla siebie – nieco rozrywki, dużo pięknych, pełnych uczucia melodii, troszkę zadumy i bardzo wiele miłych wrażeń.

 

 

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu „Śpiewająca biblioteka”, realizowanego ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |