KOBIETA Z PORCELANY

Dodane 18 marca 2013

We wtorek 12 marca 2013r. mieliśmy przyjemność gościć pisarkę MONIKĘ SAWICKĄ.

Miłość, przeznaczenie, kobieca i męska natura to główne tematy, które porusza autorka. Literatura zajmuje czołowe miejsce w jej życiu. Pisanie jest pasją i sposobem na życie. Jak sama mówi „tylko pisanie dostarcza jej tlenu do płuc”. Do tej pory ukazało się osiem powieści Moniki Sawickiej. Zadebiutowała powieścią „Kruchość porcelany”, a następnie „Demi Sec”, „Gra wstępna”, „Kolejność uczuć”, „Mimo wszystko”, „Serwantka”, „Siedem kolorów tęczy”, Szeptem”. Prozę pisarki rekomenduje sam Janusz Wiśniewski, zaś powieść ,,Serwantka” czytana była w odcinkach na antenie 12 rozgłośni radiowych w Polsce przez aktorkę Edytę Jungowską.

Język pisarki jest bezpośredni, potoczny z nieprawdopodobnym poczuciem humoru. Mieliśmy okazję przekonać się, że Sawicka jest taka, jak jej książki- prawdziwa, szczera, spontaniczna.

Książki Sawickiej mówią o sile pokonywania przeszkód wydających się początkowo nie do pokonania. W swoim dorobku literackim próbuje uzmysłowić czytelnikowi fakt, jak łatwo przeoczyć w życiu to, co najważniejsze i że czasami lepiej zupełnie upaść, aby po chwili się podnieść niż trwać na zawsze w świecie fikcji i fantazji. Autorka ma niezwykłą zdolność lekkiego opisywania trudnych tematów. Pisze przecież o śmierci, przebaczaniu, poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, a wszystko to przeplatane jest scenami pełnymi poczucia humoru. Czytelnik śmiejąc się i płacząc doznaje oczyszczenia, a gdy dobrnie już do końca, uświadamia sobie, że miłość jest silniejsza niż cokolwiek na tym świecie.

Warto również wspomnieć, że pisarka wraz z Anną Brędowską założyła Fundację „VADE – MECUM – chodź ze mną” im. Sandry Brędowskiej, która wspiera młode talenty literackie pod patronatem Wydawnictwa Magia Słów.

Dziękujemy pisarce za niezwykle interesujące spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejną książkę.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |