Biblioteczny Koncert Życzeń

Dodane 8 kwietnia 2013

18 marca 2013 r. w czytelni dla dorosłych Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza, wśród kolorowych świateł, winylowych płyt gramofonowych, śpiewników i starych zeszytów zawierających teksty popularnych niegdyś piosenek, odbył się Biblioteczny Koncert Życzeń – międzypokoleniowe spotkanie wszystkich tych, którzy lubią śpiewać. I tym razem goście nie zawiedli, przybyli licznie i do tego w dobrych nastrojach.

Na repertuar koncertu złożyły się ulubione piosenki uczestników spotkania. Każdy z nas ma lub kiedyś miał uwielbianego wykonawcę lub zespół muzyczny. Niektórzy mają jedną wyjątkową piosenką, którą słuchają kilkanaście razy bez przerwy. Dla niektórych jeden, szczególny kawałek kojarzy się z jakimś ważnym wydarzeniem.

Biblioteczny Koncert Życzeń stał się okazją by móc wrócić pamięcią do tych piosenek oraz podzielić się z innymi wspomnieniami i emocjami wiążącymi się z danym utworem. Przez ponad półtorej godziny śpiewaliśmy piosenki z lat 70, 80, 90 , w czym pomogło nam karaoke odtworzone z użyciem narzędzi serwisu YouTube. Były to utwory Ireny Jarockiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka, Urszuli czy też nowsze m.in. zespołu Feel. Do wspólnej zabawy włączyli się też najmłodsi uczestnicy spotkania – dzieci, które wykonały piosenki „Cztery zielone słonie” oraz „My jesteśmy Krasnoludki”, w czym dzielnie wspierała je zgromadzona młodzież oraz dorośli.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było i tym razem. Biblioteczny Koncert Życzeń okazał się niezwykłą, sentymentalną podróżą w muzyczny świat jak i udowodnił, że muzyka staje się pomostem łączącym pokolenia.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu „Śpiewająca biblioteka”, realizowanego ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |