Buszując w Internecie

Dodane 8 kwietnia 2013

W dniach 18.03. – 24.03.2013r odbyła się kolejna edycja „Tygodnia z Internetem” – akcja, gdzie w tym samym czasie zarówno instytucje publiczne posiadające komputery z dostępem do Internetu, jak i Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans mogli zorganizować spotkania przybliżające różnorodne możliwości Internetu. W tym roku honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Wspierał ją także Włodzimierz Marciński – Lider Cyfryzacji w Polsce.

Zajęcia pt. „Zagrajmy w eksperymenty” przeznaczone były dla dzieci i młodzieży. Młodzi naukowcy podzielili się na cztery grupy, przybierając wymyśloną przez siebie nazwę i rozpoczęli współzawodnictwo. Zadania polegały między innymi na zagraniu na szklanych naczyniach wypełnionych wodą, rozpoznawaniu zapachów ziół, przypraw i wielu innych składników. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Czy wszyscy ludzie tak samo odczuwają smak tej samej potrawy? W jakiej sytuacji moglibyśmy pomylić smak jabłka ze smakiem cebuli? Ciekawym eksperymentem była zabawa z cieczą „nienewtonowską”. Okazało się, że można chodzić po wodzie… Uczestnicy brali udział w wybuchowych doświadczeniach robiąc bańki mydlane i gejzery z coca-coli. Wszystkie eksperymenty wykonywaliśmy samodzielnie szukając odpowiedzi w Internecie. Przekonaliśmy się, że fizyka wcale nie musi być nudna. Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Naszą akcję z dużym entuzjazmem wspierali młodzi wolontariusze.

Uczestnicy spotkania zarejestrowani zostali na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013, gdzie licznik wybijał ilość osób, która wzięła udział w akcji w poszczególnych krajach. Częścią Kampanii jest konkurs „Odkrycia – Przeżycia”, w którym może wziąć udział zarówno Biblioteka, jak i osoby indywidualne uczestniczące w spotkaniach. Zadanie dla uczestników konkursu polega na wypełnieniu formularza online i dokończeniu trzech zdań:

- Najbardziej zaskoczyło mnie…

- Teraz już wiem, że…

- Internet dla mnie to…

Uczestników TYGODNIA Z INTERNETEM zapraszamy do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są między 25 marca a 15 kwietnia 2013r. Czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Microsoft, Orange Polska, UPC Polska oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |