Małgorzata Strzałkowska – relacja ze spotkania

Dodane 8 kwietnia 2013

W piątek – 22 marca gościliśmy Panią Małgorzatę Strzałkowską – autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci. Wiersze naszego gościa to zazwyczaj krótkie rymowanki, napisane z lekkością i dowcipem, które potrafią wciągnąć czytelnika do zabawy.

Na spotkanie przybyli uczniowie klas pierwszy i drugich z sępoleńskich szkół, którzy poznali zasady tworzenia rymów, dowiedzieli się co to palindrom oraz próbowali bezbłędnie wypowiedzieć zwroty „łamiące języki”. Uczestnicy z uwagą słuchali opowiadań Pani Małgorzaty o jej twórczości oraz o etapach powstawania książek. Dodatkowo autorka zachęcała uczniów do zaprezentowania znanych wyliczanek z jej książek oraz nagradzała drobnymi prezentami te dzieci, które wymyśliły odpowiednie rymy do zadanych przez nią słów.

Największą atrakcją okazała się jednak zaproponowana przez Panią Małgorzatę forma tworzenia ilustracji – kolaż. Każde dziecko miało okazję stworzyć coś własnego posługując się jedynie czarno – białymi gazetami co niewątpliwie wymagało od nich użycia swej wyobraźni. Jak się jednak okazuję na wspaniałe efekty nie musieliśmy długo czekać!

Z prac wykonanych przez dzieci stworzyliśmy wystawę, którą można podziwiać w Oddziale dla dzieci.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |