„Pan Samochodzik” na ilustracji – warsztaty graficzne

Dodane 22 kwietnia 2013

W piątek 12 kwietnia br. dzieci i młodzież, chcące zgłębić tajniki powstawania ilustracji do książek, miały okazję wziąć udział w warsztatach graficznych, które poprowadził plastyk Ireneusz Jeliński.

Uczestnicy poznali najsłynniejszych ilustratorów książek, dowiedzieli się o podstawach rysunku, zasadach mieszania kolorów i doborze barw, o rodzajach farb i pędzli oraz wielu innych ciekawych wiadomości z dziedziny sztuki. Używając farb akwarelowych mieli również możliwość stworzenia własnych ilustracji, z których powstała mini-wystawa. Takie same warsztaty zostały przeprowadzone także w bibliotekach w Kamieniu Krajeńskim i Więcborku, gdzie również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Warsztaty, urozmaicone krótkimi fragmentami filmów z serii „Pan Samochodzik”, nie tylko pobudziły wyobraźnię dzieci lecz zachęciły do sięgania po książki, wzbudziły chęć poznania dalszych przygód głównego bohatera – Pana Tomasza i jego przyjaciół. Spotkanie przysporzyło wszystkim wiele radości, a zarazem satysfakcji z własnej pracy twórczej.

Zadanie to było jednym z wielu przygotowanych w ramach projektu Teraz MY -> DKK dla dzieci i młodzieży pn. „Młodzi detektywi tropem Pana Samochodzika”.

Projekt Teraz MY -> DKK dla dzieci i młodzieży prowadzony był przez Instytut Książki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

„Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates, której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności”.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |