Abecadło z pieca spadło i rozsypało się po bibliotece…

Dodane 13 maja 2013

Rok 2013 jest rokiem poety Juliana Tuwima. Dla większości z nas, a szczególnie małych dzieci, znany jest przede wszystkim jako autor znakomitych, ponadczasowych wierszy, takich jak Lokomotywa, Ptasie radio, Okulary, Słoń Trąbalski, Bambo czy Abecadło.

W związku z Rokiem Tuwima Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zorganizowała, już po raz siódmy, konkurs recytatorski dla przedszkolaków pod hasłem WIERSZYKARNIA TUWIMA. W konkursie wzięło udział 25 dzieci Oddziałów przedszkolnych z Sępólna Krajeńskiego, Wiśniewy, Lutowa i Zboża.

Tegoroczny konkurs był doskonałą zabawą, ale przede wszystkim wzbogacił zainteresowania czytelnicze i umiejętność zapamiętywania przez dzieci treści utworów. Maluchy poznały nie tylko twórczość Juliana Tuwima, ale także miały możliwość rozwinięcia swoich zdolności aktorskich.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu, śpiewały i recytowały ulubione wiersze oraz pod okiem Marcina Berendta odgrywały scenki z bajek. Poziom tegorocznego konkursu był wysoki, dlatego jury w składzie: Maria Kryger, Maria Milachowska i Robert Skaza przyznało wszystkim uczestnikom nagrody książkowe i dyplomy. Spośród uczestników wyróżniono jednak czworo dzieci, którym przyznano równorzędne nagrody specjalne. Otrzymali je: Agata Bamberska, Brajan Spica, Kacper Domek oraz Julianna Górniak ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, która zauroczyła jury tym, że nauczyła się najdłuższego wiersza i pięknie go recytowała. Imprezę uwieczniono na wspólnych zdjęciach, które obejrzeć można na stronie biblioteki.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom i wychowawcom przedszkolnym za udział w konkursie, dobrą zabawę i niezapomnianą atmosferę. Do spotkania w kolejnej WIERSZYKARNI zapraszamy Was za rok.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |