Muuvit – sport, nauka i dobra zabawa!

Dodane 3 czerwca 2013

„Muuvit – ruszaj się i poznawaj świat” jest innowacyjnym programem stworzonym dla dzieci – uczniów szkół podstawowych. Projekt ten realizowanych jest zarówno w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim oraz na orliku przy Zespole Szkół nr 1, które ściśle ze sobą współpracują. Ambasadorem projektu w Polsce został Ambasador Finlandii Pan Jari Vilen, a słuszność podejmowanych działań w ramach projektu popiera Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska.

Muuvit promuje zdrowy tryb życia, łącząc ze sobą edukację, sport i nowoczesne technologie. W projekcie mogą brać udział drużyny składające się z około 20–to osobowej grupy dzieci, która przez okres 30 dni zbiera punkty za każdą aktywność fizyczną. Punkty te umożliwiają im wirtualne podróże do różnych państw europejskich. Dzieci poznają te państwa z każdej strony: oglądają zabytki, poznają historię, smakują pochodzące stamtąd potrawy, tańczą oraz bawią się w zabawy pochodzące z danego kraju. Obecnie w projekcie bierze udział pięć grup z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

Projekt pt. „Muuvit- Ruszaj się i odkrywaj świat” realizowany jest przez Fundację Volunteers for Sport ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |