Egipt – kraj, w którym zawsze świeci słońce

Dodane 1 lipca 2013

26 czerwca 2013 r. w Klubie Podróżnika działającym w naszej bibliotece tematem przewodnim był Egipt. Już o godz. 16:00 odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Egipt – kraj faraonów”, ukazujący historię i kulturę tej starożytnej cywilizacji.

Kulminacyjnym punktem środowego popołudnia było spotkanie z Panią Zofią Świerczewską z Więcborka, która zabrała uczestników w podróż wśród niesamowitych widoków i opowieści z kraju faraonów, piramid, potężnego Nilu i pięknych plaż.

Na zaprezentowanych zdjęciach oraz filmach można było zobaczyć pozostałości po czasach antycznych m.in.: piramidy w Gizie, Świątynię Hatszepsut wykutą w skale, Dolinę Królów oraz tętniącą życiem stolicę – Kair, czy też tajemniczy świat raf koralowych Morza Czerwonego.

Oprócz fotografii i prelekcji Pani Zosia przygotowała klubowiczom zapachową i smakową ucztę. Panie miały przyjemność poznać zapachy egipskich perfum. Można też było skosztować herbaty z suszonych kwiatów hibiskusa, czy też wypić filiżankę arabskiej kawy. Niemałym wyzwaniem dla uczestników stało się palenie sziszy, czyli fajki wodnej.

Na koniec spotkania, przy dźwiękach orientalnej muzyki, goście z zainteresowaniem podziwiali pamiątki pochodzące z Egiptu: miniaturowe sfinksy i piramidy, arabskie nakrycia głowy, chusty do tańca brzucha oraz oryginalne zwoje papirusów i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii za tą magiczną podróż do państwa, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |