Wystawa fotografii EDWARD GRZEGORZ FUNKE „PORTRET ZE ŚWIATA”

Dodane 5 sierpnia 2013

Zapraszamy w ramach obchodów Dni Miasta na otwarcie wystawy pt. „Portret ze Świata”, autorstwa Edwarda Grzegorza Funke. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 8 sierpnia 2013 r., o godz. 12:00 w Centrum Aktywności Społecznej, w Sępólnie Krajeńskim, przy ul. Jeziornej 6. Wystawa będzie czynna do 13 września.

Edward Grzegorz Funke, to doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Gdańskiej, mieszkaniec Koszalina. Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i właściciel Bałtyckiej Szkoły Fotografii. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów fotograficznych, krajowych i zagranicznych. Od kilku lat, wraz z małżonką Krystyną, realizują własny projekt fotograficzny „Portret Świata” i pod tą nazwą prowadzą też Autorską Galerię Fotografii, www.portretswiata.pl

Wystawa „Portret ze Świata” jest plonem wielu podróży po wszystkich – z wyjątkiem Antarktydy – kontynentach, w ostatnich dziesięciu latach. Na ekspozycję składa się 60 dużych fotografii, wybranych spośród kilku tysięcy zdjęć, tak aby najlepiej – choć skrótowo – ukazały różnorodność etniczną i kulturową mieszkańców naszej Planety, poprzez przedstawienie ich indywidualnych i zbiorowych wizerunków-portretów. Są to reporterskie portrety ludzi, nie zawsze pięknych, ale zawsze prawdziwych. Sfotografowanych w 17 krajach, na 6 kontynentach.

Wystawa miała swoją premierę w Warszawie, a oprócz tego gościła już m.in. w Gliwicach, Bytomiu, Kaliszu, Bydgoszczy i Koszalinie.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |