Coraz częściej sięgam do motywu prawdy…

Dodane 28 kwietnia 2011

…czyli spotkanie autorskie z Małgorzatą Szwedą

W środę 20 kwietnia o  godz. 18:00 gościem naszej biblioteki była poetka z Jastrzębca – p. Małgorzata Szweda. W trakcie trwania spotkania autorskiego przeczytała kilka wierszy ze swojego ostatniego tomiku „Przebudzenie”.

Wiersze poetki oscylują wokół różnych tematów: prawdy, relacji międzyludzkich, przyrody… tego co nas otacza i jest nam w jakiś sposób bliskie.  Pani Małgosia uważa, że w swoich tomikach określiła już swój własny styl pisania, który wymaga od czytelnika uwagi i skupienia. Jest to zabieg uzasadniony, ponieważ sztuka nie jest łatwa w odbiorze, a jednak ludzie do niej sięgają.

Spotkaniu autorskiemu towarzyszyła wystawa prac plastycznych utalentowanej uczennicy Karoliny Jędrzyńskiej, która umieściła jedną z prac w ostatnim tomiku naszej poetki. Obie Panie znakomicie ze sobą współpracują promując w ten sposób miejscowość, w której się urodziły – Jastrzębiec w gm. Więcbork.

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |