Nowa oferta dla dzieci

Dodane 16 września 2013

WIECZORYNKA W BIBLIOTECE

Serdecznie zapraszamy najmłodszych czytelników na cotygodniowe, godzinne spotkania z bajką na dobranoc. W czasie wieczorów będziemy wspólnie poprzez zabawę spędzać czas w bajkowym świecie. Uczestnicy spotkań będą mogli swobodnie wyrażać swoje opinie na temat przeczytanego lub obejrzanego utworu, prosić o wyjaśnienie niezrozumiałych kwestii, zilustrować przeczytany tekst lub narysować to, co może kojarzy im się z treścią dzieła.

Spotkania odbywać się będą w każdą środę o godz. 17:00

 

ALE KINO! FILMOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA

Od września w czwartkowe popołudnia zapraszamy na filmowe adaptacje literatury. Raz w miesiącu przedstawiać będziemy projekcje filmów, które poruszają ważne aspekty życia nastolatków.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 15:00

 

Poniedziałki jak z bajki – zajęcia edukacyjne wokół książki

Zapraszamy dzieci na cykl zajęć o charakterze edukacyjno – literackim, który składać się będzie z lektury krótkich tekstów różnych autorów piszących dla dzieci, wzbogaconych zabawami plastycznymi. Dzieci będą miały okazję poznać rozmaite baśnie i legendy z całego świata. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla grup zorganizowanych jak i indywidualnych odbiorców. Spotkania odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 13:30

 

Poznajemy nasze talenty – Zajęcia teatralne dla dzieci

Teatr to zabawa i nauka. Daje naszym pociechom możliwość wejścia w nietypowe role, wczucia się w nie, przeżywania całkiem nowych emocji. Młodzi twórcy będą mieli okazję współtworzyć scenariusze i kreacje postaci. Efektem pracy będą przedstawienia wystawiane w bibliotece.

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę o godz. 15:00

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Zapraszamy w każdy przedostatni czwartek miesiąca o godz. 15:00.

 

GAMEmania w bibliotece!

W każdy piątek od godziny 14:00 czytelnia dla dzieci zamienia się

w prawdziwą salę zabaw. Zapraszamy wszystkich chętnych do gier stolikowych oraz sportowej i tanecznej rywalizacji z Xbox’em 360.

 

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , |