Dostęp do IBUK LIBRA w bibliotece

Dodane 16 września 2013

Od dnia 2 września 2013 r. do 30 sierpnia 2014 r. Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim umożliwia Czytelnikom korzystanie z bezpłatnego dostępu do wybranych publikacji z bazy ibuk.pl (351 pozycji).

Sępoleńska Biblioteka wraz z sześcioma innymi bibliotekami z województwa kujawsko-pomorskiego zawarła porozumienie w sprawie dostępu do bazy na platformie ibuk.pl czyli czytelni on-line książek z różnych dziedzin wiedzy.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Z usługi można korzystać w następujący sposób :

1. Dostęp do publikacji z sieci bibliotecznej na stronie:

http://libra.ibuk.pl/books

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść pojawia się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem

2. Dostęp do publikacji spoza sieci bibliotecznej na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.

UWAGA :

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |